Egy légitársaság utasai egytől egyig megnézhették a sarki fényt 10 km-es magasságból. Annak érdekében, hogy az utasok láthassák ezt a lenyűgöző jelenséget, az easyJet 1806-os járatának pilótája egy kis hurkot tett a repülési útvonalon.
A légitársaság utasai hétfőn közelről látták az északi fényt, amikor a gépük elrepült a vakító neonzöld jelenség mellett. A legtöbb ember, aki látta az északi fényt vagy az aurora borealis-t, csak a földről látta. Szemmagasságban látni a fényeket, csak viszonylag kevesen tapasztalhatták meg. Az easyJet 1806-os járata során készült fotók Reykjavikból (Izland) Manchesterbe (Egyesült Királyság) nyújtanak bepillantást a fényekbe ezzel a ritka perspektívával. A fények táncolnak a repülőgép bal szárnya felett, és neonzöld szalagként jelennek meg a csillagos éjszakai égbolton. Egyes képeken a fények elmosódottan láthatók, jelezve azok természetesen eszeveszett mozgását.
Az északi fényt geomágneses viharok okozzák, amelyek akkor keletkeznek, amikor a napelemek elektronokkal bombázzák a Földet. Az elektronok kölcsönhatásba lépnek a Föld mágneses mezőjében lévő oxigénnel és nitrogénnel – ez a kölcsönhatás az északi fényt hozza létre. A NOAA szerint erős geomágneses vihart jelentettek vasárnap este és hétfő kora reggelig. A G1-től G5-ig terjedő geomágneses viharskálán a vihar G3-as vagy erős besorolást kapott.
A cikk eredeti, angol nyelvű forrása: www.foxweather.com