Fagyos időre ébredhetünk!

Kedden reggel a gyengén felhős és borult területek egyaránt jelen lesznek, északkeleten és a Tiszántúlon várható eső, záporeső. A minimum hőmérséklet értéke 3 és 13 fok között alakul. Napközben az ország nagy részén felszakadozik a felhőzet, jellemzően napos időre van kilátás. Csapadék nem alakul ki. Az északnyugati irányú szél megélénkül. A maximum hőmérsékelt értéke 12 és 21 fok között alakul, északkeleten mérhetjük az alacsonyabb értékeket.

Szerdán a Dunántúlon a felhős időszakok lesznek túlsúlyban a középső és keleti tájakon a napsütésé lesz a főszerep. Csapadékra nem kell készülni. A légmozgás jellemzően mérsékelt marad, a Dunántúlon élénk széllökések előfordulhatnak. A minimum hőmérséklet értéke -2 és +9 fok között, a maximum hőmérséklet értéke 12 és 18 fok között alakul.

Csütörtökön a Dunántúlon felhős marad az ég, keleten napos idő várható. A nyugati határ menti területeken alakulhat ki kisebb eső, másutt csapadék nem várható. A délkeleti irányú szelet a Dunántúlon élénk és erős lökések kísérhetik. A minimum hőmérséklet értéke -2 és +8 fok között, a maximum hőmérséklet értéke 12 és 20 fok között alakul.

Hidegfront érkezik a hétvégén!

Szombaton reggel változóan felhős lesz az ég, elszórtan alakulhat ki zápor, zivatar. A minimum hőmérséklet értéke 17 és

Pénteken tetőzik a hőség, majd

Pénteken reggel gyengén felhős lesz az ég, csapadék nem alakul ki. A minimum hőmérséklet értéke 13 és 21 fok között...

Heves zivatarok érkeznek!

Szerdán reggel többfelé lesz erősen felhős az ég, a Dunántúlon és a középső tájakon várható záporok, zivatarok...

Mit főzzek ma?

Főétel Rácponty
tippek-trukkok_icon

Rácponty

60-120 perc
könnyű
750-1000kcal
Desszert Rigó Jancsi
tippek-trukkok_icon

Rigó Jancsi

60-120 perc
közepes
250-500kcal
7 napos előrejelzés

Budapest időjárás előrejelzése

Júl 18.
SZ
31
 
20
Júl 19.
V
30
 
13
8mm
75%
Júl 20.
H
28
 
16
21km/h
ÉNy
Júl 21.
K
26
 
15
21km/h
ÉNy
Júl 22.
SZ
26
 
14
Júl 23.
CS
25
 
13
Júl 24.
P
26
 
14
Júl 25.
SZ
28
 
14
Júl 26.
V
29
 
15

Orvosmeteorológia

Orvosmeteorlógia FőorvosSüsi

UV index

süsi
7.38
nagyon erős
Széles karimájú kalap, napszemüveg, napernyő, a fedetlen testrészekre fényvédő krém alkalmazása indokolt. Kerüljük a déli napsütésben az árnyékmentes helyen való tartózkodást!
Maximális ajánlott napon tölthető idő:
Nagyon érzékeny bőr esetén:
15-20 perc
Érzékeny bőr esetén:
20-25 perc
Kevésbé érzékeny bőr esetén:
40-45 perc

A nap képe