1. Néhány embernél összefüggés van a pollenszint és a szorongás között: Az International Journal of Child Health and Human Development szerint a magas pollenszint befolyásolhatja a szorongásos szintet azoknál az embereknél, akiknek visszatérő hangulati zavarai vannak, például bipoláris.
2. Házi kedvencei szénanáthát kaphatnak: Igen, hozzánk hasonlóan a macskák és a kutyák is kaphatnak szénanáthát.
3. A pollenszezon tovább tart, mint gondolnád: A pollenszezon már januárban elkezdődhet, és akár novemberig eltarthat.
4. A szénanátha 5 emberből 1-et érint
5. A pókok virágport esznek: Bár általában húsevők, a pókok virágporral táplálják fiókáikat. Azt viszont nem tudni , hogyan tudják megenni, mert nem elég nagy a szájuk.
6. Segíthet a bűnözők elfogásában: A pollent a törvényszéki szakértők használják annak meghatározására, hogy hol volt egy személy vagy tárgy. Még azt is javasolták , hogy pollent adnak a golyókhoz, hogy lehetővé tegyék azok nyomon követését.
7. Az alkohol fokozza az allergiát: A sör, a bor és más szeszes italok hisztamint tartalmaznak – azt a vegyi anyagot, amely kiváltja az allergiás tüneteket a szervezetben.
8. Pollent először 120 millió évesnél idősebb kőzetekben figyeltek meg: A növények természetes szelekciójának kritikus összetevője.
9. Az eső rossz hír lehet a szénanáthásoknak: Segíti a fű jó növekedését, és ha száraz időjárás követi, magasabb lesz a pollenszint.
10. Levegőminőség és pollen: A városi területeken általában alacsonyabb a pollenszám, mint a vidéken, de a pollen a belváros levegőszennyezésével párosulhat, és szénanátha tüneteket okozhat. Ez nem csak a nyári hónapokban van így; már áprilisban és májusban tetőzhet.
Forrás: metoffice