Változékonyra fordul időjárásunkat a következő napokban. Sokfelé alakulnak ki záporok, zivatarok, viszont a meleg marad, lehűlés nem várható. A meleg, párás idő sokunk szervezetét megviseli és emellé még egy front is érkezik.
Orvosmeteorológiai helyzetkép:
A fülledtség napról-napra fokozódik ez pedig megterheli a szervezetünket. A fülledt időben az asztmások fulladást, nehézlégzést tapasztalhatnak, emellett a krónikus betegek és az idősek körében is jelentkezhetnek hasonló tünetek. A panaszok mérséklése érdekében javasolt zárt térben tartózkodni zivatarok idején. A változékony időben vérnyomás-ingadozás is felléphet, kiugró vérnyomásértékek és szapora szívverés egyaránt jellemző lehet ezeken a napokon. A fejfájást szintén fokozza a fullasztó idő, a legjellemzőbb ilyenkor a migrén, amelyen a fokozott folyadékbevitel enyhíthet. Szerdán várható a legközelebbi front, ekkor erősödnek a görcsös panaszok, mint például a görcsös fejfájás, a hasi-és izomgörcsök. A szívbetegek állapota romolhat, nekik javasolt kerülni a fizikailag megterhelő tevékenységeket. Az emésztőrendszert is érdemes most kímélni, a zsíros és nehéz ételek helyett javasolt több sovány húst, csirkét, halat és salátát fogyasztani. Desszertnek az édes harapnivalók helyett válasszunk inkább gyümölcsöt, pár szem epret vagy almát. A folyadékbevitel nagyon fontos ilyenkor is, naponta 2-3 liter víz elfogyasztása ajánlott, a kávé és a cukros üdítők kerülendők.
Közlekedési meteorológia:
A közlekedés során nagy a balesetveszély. A csapadékos tájakon nedvessé válik az útburkolat, megnő a féktáv. A zivatarok környezetében látásromló csapadékra is számítani kell a nagy intenzitás miatt. A zivatarok viharos erejű kifutószele csökkenti a menetstabilitást. Az utakon az ingerlékeny sofőrök tovább növelhetik a balesetveszélyt. Az eső miatt lassabb haladásra, erősebb forgalomra lehet számítani.
Az orvos meteorológiai helyzetkép az Országos Meteorológiai Szolgálat (www.met.hu) orvosmeteorológia rovatának korábbi jelentései alapján készül. Továbbá az elsődleges felhasznált irodalom : „A Kérdő-féle frontérzékenységi teszt vizsgálata és kísérlet a továbbfejlesztésre” c. szakmai publikáció (2014. november, Fülöp A., Dúll A., Mika J.).