Kedden reggelre megszűnik a csapadék és felszakadozik a felhőzet, legfeljebb a nyugati tájakon fordulhat elő egy-egy zápor, zivatar. A minimum hőmérséklet értéke 17 és 24 fok között alakul. Napközben sok napsütésnek örülhetünk, csak kevés fátyol-és gomolyfelhő lesz az égen. Az északnyugati irányú szelet időnként élénk lökések kísérhetik. A maximum hőmérséklet értéke 29 és 36 fok között alakul.
Szerdán reggel több helyen megnövekszik a felhőzet és szórványosan várható záporeső, zivatar. Északkeleten heves zivatarok is kialakulhatnak. A minimum hőmérséklet értéke 15 és 23 fok között alakul. Napközben a napos időben intenzív lesz a gomolyfelhő képződés. A magasra törő gomolyfelhőkből több helyen számítani kell záporokra, zivatarokra. Az északnyugati irányú szelet zivatarok környezetében erős, olykor viharos lökések kísérhetik. A maximum hőmérséklet értéke 28 és 36 fok között alakul.
A rekkenő hőségben kialakuló zivatarok miatt rendkívül magas lesz a levegő páratartalma, amely igen komoly terhelést jelent szervezetünk számára – ezt mindannyian érezzük, van, aki kevésbé, van, aki intenzívebben.
A páratartalom egyszerűsítve azt jelenti, hogy mennyi vízgőz van a levegőben. Amikor izzadunk, testünk általában a levegőre támaszkodik, hogy megszabaduljon a bőrön felgyülemlett verejtéktől. Ez lehetővé teszi a test lehűlését.
Ha a levegő páratartalma magas, a meleg nedvesség tovább marad a bőrünkön, amitől még melegebbnek érezzük magunkat. Ezt „hőindexnek” nevezzük.
A hőindex annak a mértéke, hogy milyen meleg van valójában, ha a páratartalmat beleszámítjuk a tényleges hőmérsékletbe.
A magas páratartalom számos káros hatással lehet az emberi szervezetre. Hozzájárulhat az energiaszegénység és a letargia érzéséhez. Ezenkívül a magas páratartalom hipertermiát okozhat – túlmelegedést, amiatt, hogy a szervezet nem képes hatékonyan kiengedni a hőt.
A hipertermia a következőket okozhatja:
Kiszáradás
Fáradtság
Izomgörcsök
Kimerültség a hőségtől
Ájulás
Hőguta