A következő napokon nyugodt időben lehet részünk, csupán a helyenként kialakuló záporok teszik izgalmassá az időjárást. A reggeli fagyokat meleg délután követi, napközben egyre inkább közelítjük a 20 fokos maximumokat. Az orvosmeteorológiai helyzetet egy a hét második felében érkező mediterrán ciklon rontja el.
Orvosmeteorológiai helyzetkép:
A kifejezetten frontérzékenyek szervezetét a hét első felében markáns hatások nem érik. A reggeli hideg időszakban fokozódó ízületi bántalmakra kell készülni, ezek a tünetek a délelőtti melegedéssel egyre inkább megszűnnek. Az erősödő nappali felmelegedés hatására délutánra 20 fok közelébe melegszik a levegő, emiatt intenzív fejfájásra és fáradtságra kell készülni. A melegedés következtében nagy lesz a napi hőingás, emiatt vérnyomás-ingadozást és keringési panaszokat tapasztalhatnak az érintettek. A hét második felében sokat romlik az élettani helyzet egy mediterrán ciklonnak és a hozzá kapcsolódó frontrendszernek köszönhetően. Csütörtöktől a meleg és hidegfrontérzékenyek egyaránt intenzív panaszokra készülhetnek. Gyakoribbá válnak a görcsös panaszok, a vérnyomáspanaszok és a fejfájás is fokozódik. A hőérzet csütörtökig magas, majd a hét második felében csökken. A légszennyezettség szintén a hét második felétől csökken. Az allergiások körében erős tünetek léphetnek fel. Az UV-sugárzás mérsékelt.
Közlekedési meteorológia:
A hét első felében veszélyes időjárási jelenség nem várható. Az utakon ingerlékeny és fáradt sofőrökkel találkozhatunk emiatt fokozott figyelem javasolt. Csütörtöktől nedves útszakaszok nehezítik a közlekedést.
Az orvos meteorológiai helyzetkép az Országos Meteorológiai Szolgálat (www.met.hu) orvosmeteorológia rovatának korábbi jelentései alapján készül. Továbbá az elsődleges felhasznált irodalom : „A Kérdő-féle frontérzékenységi teszt vizsgálata és kísérlet a továbbfejlesztésre” c. szakmai publikáció (2014. november, Fülöp A., Dúll A., Mika J.).