Az instagramon népszerű fotós és sarkifény vadász Ruslan Merzlyakov az alábbi lélegzetelállító fotót és leírást osztotta meg a közönséggel:
„Napvihar és füstgyűrű egy hullócsillagtól!
Harmadszor egy csodálatos északi fénnyel egy héten belül – visszatért a napenergia maximum! A kép elkészítése előtt láttam, hogy fényes tűzgolyó csapott át az Aurórán, és füstje még 20 percig volt látható, miután égett a légkörben!
A fotó készítési helye és időpontja: Nykøbing Mors, Dánia február 10-11
A használt fényképező gép és objektív, valamit beállítások: Canon EOS 6Da + Sigma 28mm f/1.4
10”, f/1.6, ISO 800 egyszeri expozíció
A sarki fény igazán napszerű, a legtöbb ember bakancslistáján szerepel, hogy legalább egyszer láthassa a jelenséget. A sarki fény lényegében a Föld „sarkánál” a légkörbe protonok és elektronok által keltett fényjelenség. Legnagyobb eséllyel késő ősztől kora tavaszig tartó időszakban figyelhető meg az északi sarkkörtől északra, valamit a déli sarkkörtől délre. Magyarországon sarki fényt egyszer kétszer már láthattunk, nagyon halványan, közel sem úgy, mint a sarkkörökön túl. Tehát, aki sarki fényt vagy más néven északi fényt szeretne vadászni, annak érdemes Norvégiába vagy Izlandra vagy Finnország és Svédország északi részeire utaznia.