A hidegfront csütörtökön átvonul felettünk, mögötte csökken a csapadékhajlam és a felhőzet. Az itt lévőnél hűvösebb levegő érkezik fölénk, de jelentős lehűlésre nem kell készülni, sőt! Fokozatosan melegszik az idő és front sem érkezik a következő napokon.
Orvosmeteorológiai helyzetkép:
A hidegfront átvonultával még jelentkezhetnek hidegfronti jellegű panaszok, mint például görcsös fejfájás, izom-és hasigörcsök, de intenzív panaszok legfeljebb a Tiszántúlon élőknél jelentkezhetnek. Pénteken és a hétvégén jelentős csapadék nem várható, ennek köszönhetően mérséklődik a fülledtség, frissebb lesz a levegő. Vasárnap délután a déli tájakon zivatarok alakulhatnak ki, így az ország ezen részein újra fülledtebb lehet a levegő. Hajnali fagy legfeljebb az északkeleti fagyzugos völgyekben lehet, elsősorban Zabar térségében fordulhatnak elő ízületi panaszok a reggeli órákban. Napközben melegszik a levegő, közepes vagy nagy lesz a napi hőingás. A hőingás miatt vérnyomás-ingadozás felléphet az érintetteknél. A melegedés hatására újra sokaknál jelentkezhet fejfájás, intenzív migrénre és tenziós fejfájásra egyaránt számítani kell. A fejfájás mérséklése érdekében javasolt a megszokottnál több folyadékot fogyasztani, valamint a tarkó borogatása is enyhíthet a panaszokon. Péntektől gyengül a szél, a napos időben javul a hőérzet. A frot kitisztította a levegőt, így az allergiás megbetegedéssel küzdők tünetei mérsklődnek a következő napkon. A légszennyezettség szintén csökken. Az UV-sugárzás mérsékelt.
Közlekedési meteorológia:
A közlekedés során veszélyes időjárási jelenség vasárnap délutánig nem várható. Vasárnap a zivatarok környezetében romlik a látástávolság, a nedves utakon nő a féktáv. Alacsony napállás idején a napsütés zavaró lehet, ezért ajánlott napszemüveget kéznél tartani. A hétvégén megnövekedett gyalogos és kerékpáros forgalomra kell készülni, az utakon fokozott figyelem javasolt. A melegedés miatt tompábbak a reflexek, javasolt a megszokottnál lassabban és körültekintőbben közlekedni.
Az orvos meteorológiai helyzetkép az Országos Meteorológiai Szolgálat (www.met.hu) orvosmeteorológia rovatának korábbi jelentései alapján készül. Továbbá az elsődleges felhasznált irodalom : „A Kérdő-féle frontérzékenységi teszt vizsgálata és kísérlet a továbbfejlesztésre” c. szakmai publikáció (2014. november, Fülöp A., Dúll A., Mika J.).