A Noru tájfun özönvízszerű esőt hoz!

A Noru tájfun Vietnam népszerű tengerparti üdülővárosa, Da Nang közelében ért partot szerda reggel, erős szelet és heves esőzést hozva, miközben több százezer embert evakuáltak.

A CNN Weather szerint Noru helyi idő szerint szerda hajnali 5 órakor csapódott be Vietnamba, kevesebb mint 36 órával azután, hogy pusztító nyomot hagyott a Fülöp-szigeteken, ahol Karding néven ismerték.

A tájfun kissé gyengült, de még mindig egy csúcskategóriás, 2-es kategóriájú hurrikánnak felelt meg, amelynek szélsebessége megközelíti a 175 km/h-t.

A Joint Typhoon Warning Center szerint a szél enyhült, és a vihar egy 1. kategóriás hurrikánnak megfelelőre gyengült délelőtt. De Quang Nam tartomány, ahol Hoi An történelmi városa és Da Nang tengerparti üdülőhelye található súlyos áradások vannak.

A Viet Nam News, az állami Vietnam News Agency által vezetett angol lap szerint keddig több mint 100 000 háztartást evakuáltak 400 000 emberrel. A városban mintegy 11 000 külföldi és 7 000 belföldi turista tartózkodik.

A kormány azt is közölte, hogy a helyi hatóságok közel 58 000 csónakot utasítottak 300 000 munkással, hogy biztonságos menedékhelyekre költözzenek.

A 24 éves Pham Nguyen Duc Anh, a Teach For Viet Nam angol tanára, aki Quang Nam tartomány Que Son kerületében található, és lakótársa úgy döntött, hogy kedd este a szomszédjuk házában maradnak, mert attól tartottak, hogy az otthon sebezhető lesz az erős szél miatt.

 

Forráss: CNN

Itt a tavasz?!

Kedden reggel sokfelé lesz erősen felhős vagy borult az ég, eső, záporeső, zivatar egyaránt kialakulhat. A minimum...

Lesz, ahol -15 fokig hűl a...

Szombaton reggel északon szakadozik a felhőzet, délen borult, csapadékos idő várható. A csapadék formája eső, ónos eső...

Visszatért a tél: havazás és...

Pénteken reggel borult lesz az ég, sokfelé várható csapadék: délen főleg esőre kell számítani, észak felé haladva egyre
7 napos előrejelzés

Budapest időjárás előrejelzése

Feb 24.
K
10
 
5
11mm
42%
28km/h
ÉNy
Feb 25.
SZ
11
 
4
Feb 26.
CS
10
 
-2
Feb 27.
P
11
 
-1
Feb 28.
SZ
13
 
0
Márc 01.
V
14
 
1
Márc 02.
H
15
 
1
Márc 03.
K
15
 
2
Márc 04.
SZ
15
 
4
Márc 05.
CS
13
 
3

Orvosmeteorológia

Orvosmeteorlógia FőorvosSüsi

UV index

süsi
2
Gyenge
Különlegesen érzékeny bőrűek és csecsemők kivételével óvintézkedés nem szükséges.
Maximális ajánlott napon tölthető idő:
Nagyon érzékeny bőr esetén:
45-60 perc
Érzékeny bőr esetén:
60-75 perc
Kevésbé érzékeny bőr esetén:
100-120 perc

A nap képe