37 fokos forróság lehet jövőhéten!

A következő napokon igazi nyári időben lesz részünk eleinte egy kis változékonysággal, majd a hétvégétől már szárazabb léghullámok érik el térségünket.

A hétvégén kezdetét veszi egy markáns melegedés, amely várhatóan a jövő hét első napjain éri el maximumát:

Szombaton: a pénteken átvonuló hidegfront miatt kicsit hűvösebb idő várható, a maximum hőmérséklet értéke 24 és 30 fok között alakul. A napsütést gomolyfelhők zavarják, csapadék nem alakul ki. 

Vasárnap: Szikrázóan napos, igazi strandidőre számíthatunk. A kánikula kezdetét veszi, ezen a napon 28 és 35 fok közé melegszik fel a levegő. A legmelegebb délkeleten lehet. 

Hétfőn: Szinte felhő sem lesz az égen, egész nap napos időnek örülhetünk. Csapadék ekkor sem várható. A hőmérséklet maximuma sokfelé 30-35 fok között alakul majd, azonban egyes tájakon 37 fokos forróságra kell számítani. 

Összességében tehát egy hidegfrontot követően markáns melegedés veszi kezdetét, amely a jövő hét első feléig tart. A forróságnak egy kedd-szerda magasságában érkező hidegfront vethet véget. 

Útmutató a megfelelő hajfesték

A hajfestés lehetőséget ad a megújulásra. A megfelelő szín kiválasztása harmonikus megjelenést biztosít. Fontos, hogy a

Hajnali fagyokat hoz a lehűlés!

Csütörtökön reggel a Dunántúlon gyengén felhős vagy derült időre ébredhetünk, keleten közepesen felhős lesz az ég. A...

Fejfájást okoz az erős szél!

Kedden reggel gyengén vagy közepesen felhős lesz az ég, csapadék nem várható. A minimum hőmérséklet értéke -4 és +7 fok

Mit főzzek ma?

Leves Gazpacho
tippek-trukkok_icon

Gazpacho

15-30 perc
közepes
250-500kcal
Főétel Rakott brokkoli
tippek-trukkok_icon

Rakott brokkoli

60-120 perc
közepes
500-750kcal
Desszert Kekszes őzgerinc
tippek-trukkok_icon

Kekszes őzgerinc

15-30 perc
könnyű
-250kcal
7 napos előrejelzés

Budapest időjárás előrejelzése

Ápr 09.
CS
14
 
3
Ápr 10.
P
12
 
1
Ápr 11.
SZ
16
 
3
Ápr 12.
V
18
 
6
Ápr 13.
H
19
 
9
21km/h
KÉK
Ápr 14.
K
19
 
9
Ápr 15.
SZ
20
 
9
Ápr 16.
CS
20
 
9
Ápr 17.
P
20
 
9
Ápr 18.
SZ
21
 
10

Orvosmeteorológia

Orvosmeteorlógia FőorvosSüsi

UV index

süsi
3.77
mérsékelt
Széles karimájú kalap, napszemüveg mindenkinek indokolt!
Maximális ajánlott napon tölthető idő:
Nagyon érzékeny bőr esetén:
30-45 perc
Érzékeny bőr esetén:
35-60 perc
Kevésbé érzékeny bőr esetén:
60-100 perc

A nap képe