Ezt a cikket köszönjük a colore.hu női életmód magazinnak.
A májusi teendők a kertben igencsak fontosak, ugyanis minden nő, mint a gomba – nem csak a szó átvitt értelmében. Fontos hát, hogy sok időt töltsünk kint, mert most alapozhatjuk meg kertünk növényeinek a további sorsát.
Nőnek a palánták, virágoznak a fák és a növények, így a májusi teendők a kertben egyre időigényesebbek. Sok fa már elvirágzott, és termést hoz, de megjelennek a különböző rovarok is, és az utóbbi napok esőzései miatt nemcsak a fű nő, hanem a gaz is. Az esős időszaknak a csigák is jó barátai, úgyhogy ha éppen úgy látjuk, hogy nincs teendőnk, akkor is biztosan találunk!
Májusi teendők a kertben
Május közepével elmúlnak a fagyosszentek, ami azt jelenti, hogy várhatóan nem lesz több olyan hajnali talajmenti fagy, ami árthatna a növényeinknek. Ennek értelmében felszabadíthatjuk az ablakpárkányokat és az üvegházakat is.
- A paradicsompalántákat kiültethetjük a kertbe, és érdemes már most kikarózni őket, mert szabadföldben sokkal jobban meglódulnak, mint ahogy a palántázópohárban tették.
- Már csipegethetünk a salátafélékből, amik helyett vethetünk újabb sorokat.
- Ha eddig nem ültettünk borsót, még mindig nem vagyunk elkésve vele, és a répák magjait is időszerű földbe tenni!
- Lassanként a paprikákat is kiültethetjük, de figyeljük az időjárásjelentést, és takarjuk be fóliával, ha csípős lenne az idő!
- Ültessük földbe az uborka- és cukkinipalántákat is!
- Vessük el az egynyári virágok magjait, és ha palántaként vásároltuk őket, bátran hagyjuk kint éjszakára bármely fajtát!
- Az elvirágzott hagymás növények szárát vágjuk le, és hagyjuk, hogy a leveleik leszáradjanak.
- Vigyük ki a leandereket, és a többi teleltetett növényt, mert már bírni fogják az időjárást.
- A füvet nyírjuk le, és ha nem érezzük elég sűrűnek, szórjuk be fűmaggal az adott területet.
A májusi teendők a kertben igencsak sok időt vesznek el, de megéri a befektetett energiát! / Kép forrása: Unsplash
- Kövessük az időjárást, és szükség esetén öntözzünk! Ha sokat esik az eső, figyeljünk oda az eső után rendkívül aktív csigákra, és a terjedő gyomokra!
- Locsoláskor ügyeljünk rá, hogy a nap sugarai egyre erősebbek, ezért kora reggel, vagy este vegyük elő a slagot, megelőzve a napsugarak okozta károkat.
- A tujákról se feledkezzünk el, ha éppen száraz az idő, ügyelve arra, hogy inkább a gyökeret, mint a leveleket öntözzük, megelőzve a gombás fertőzések kialakulását.
- Nézzük át a növények levelét levéltetvek után kutatva, és ha úgy ítéljük meg, hogy közbe kell avatkozunk, fokhagymás, szappanos vízzel permetezzük le az érintett területeket.
- Májusban még nincs késő alakítani a fákon, így egy utolsó, alakító metszést megejthetünk.
- Ha jót akarunk a növényeinknek, trágyázzunk, így arra sarkallva őket, hogy a legtöbbet hozzák ki magukból az idényben.
Ha májusban nem sajnáljuk az időnket és az energiánkat, a kertünk garantáltan meghálálja a gondoskodást.
További érdekes cikkekért látogasson el a colore.hu weboldalra.